Beliz Baylan

Online Terapi

Online terapi (eTerapi olarak da bilinir), bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefonda çevrimiçi olarak sağlanan psikolojik destek, bilgi, çevrimiçi danışmanlık ve diğer yardımlardır.

Online terapi etkili midir?

Online terapi çok daha yeni bir terapi şekli olsa da, mevcut kanıtlar birçok insan için yüz yüze terapi kadar etkili olabileceğini gösteriyor. Kendi evinizin güvenliğinden bahsetmek, sorunlarınızı açmanızı bile kolaylaştırabilir. Online terapi aynı zamanda dünyanın her yerinden kalifiye bir uzmanla iletişim kurmanızı sağlarken, masraflardan, seyahat süresinden ve yüz yüze görüşme zorunluluğundan da kurtulur.

Online terapi hangi konularda yardımcı olabilir?

Online terapi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilecek koşullardan bazıları şunlardır:

 • Bağımlılık
 • Öfke kontrolü
 • Anksiyete bozuklukları
 • Bipolar bozukluk
 • Depresyon
 • Yeme bozuklukları
 • Kişilerarası ilişki çatışmaları

Online terapinin faydaları

Aşağıda, online terapinin bu kadar çok kişinin ilk tercihi haline gelmesinin birkaç nedeni bulunmaktadır:

 • Erişilebilirlik: Terapiye ulaşmanın önünde birçok fiziksel engel olabilir. Örneğin, belki uzak bir bölgede yaşıyorsunuz. Veya yeterli ulaşıma erişiminiz yok. Teknoloji sayesinde hareketlilik sorunlarınızdan bağımsız olarak terapiden yararlanabilirsiniz.
 • Karşılanabilirlik: Online terapi, gerçek mekanda faaliyet gösteren bir yerle ilişkili genel masrafların çoğunu ortadan kaldırır, online bir terapi seansına “seyahat etmenin” hiçbir maliyeti yoktur.
 • Kolaylık: E-terapi, hayatınıza uygun seanslar planlamanızı mümkün kılar. Bunları çalışma programınız ve aile yükümlülükleriniz etrafında planlayabilirsiniz.
 • Gizlilik: Bir terapistin ofisinde iş arkadaşınızla karşılaşmaktan mı endişeleniyorsunuz? Online terapi ile tam bir mahremiyetin keyfini çıkarabilirsiniz. Seanslarınızı evde yalnız olduğunuz zamanlar için planlayabilirsiniz.

Online terapiden en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Her tür terapinin anahtarı sizin için doğru terapisti bulmaktır. Nitelikler, deneyim ve felsefe önemli olabilir ancak genellikle terapinizin başarısını belirleyecek olan terapistle geliştirdiğiniz ilişkidir.

Doğru online terapisti bulmak biraz zaman ve çaba gerektirebilir, bu nedenle soru sormaktan, yorumları okumaktan ve ücretsiz tanıtım seanslarından yararlanmaktan korkmayın. online bir terapist, iyileşme ve büyümede ortağınız olacaktır, bu nedenle sizi anlaşıldığını, desteklendiğini ve önemsendiğini hissettiren birini seçmek önemlidir. Bu kişiye, samimi ve genellikle zor konular hakkında rahatça konuşabilecek ve ne düşündüğünüz ve hissettiğiniz konusunda dürüst olacak kadar güvenmeniz gerekir.

Daha fazla bilgi almak için form aracılığıyla ya da direkt telefon numaramız ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Al

  Çalışma Alanları