Beliz Baylan

Hakkımda

Beliz Baylan

Çalışmalarını Kadıköy Duru Yaşam Psikoloji çatısı altında gerçekleştiren Klinik Psikolog Beliz Baylan, Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden tam burslu, fakülte ve bölüm derecesi almaya hak kazanarak mezun olup Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji ardından Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon alanlarında iki yüksek lisans programı ile uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır.

Eğitim hayatı boyunca çocuk-ergen ve yetişkin alanlarında hizmet veren okul, psikolojik danışmanlık merkezi, dernek, sivil toplum kuruluşu, rehabilitasyon merkezi ve hastane gibi kurumlarda stajyer olarak çalışmış ve deneyim kazanmıştır.

Şu anda aktif olarak ergen ve yetişkin grubu ile yüz yüze ve online psikoterapi seansları yürütmektedir.

Eğitimlerim

İstanbul Psikoloji Enstitüsü - MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Sertifikası

İstanbul Psikoloji Enstitüsü - Çocuk Değerlendirme Envanterleri Uygulayıcı Sertifikası

Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi- Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

ISST Onaylı Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak süpervizörlüğünde gerçekleştirilen ‘’Şema Terapi Teori Eğitimi ve Süpervizyonu

Akademik Çalışmalarım

2014 - Üniversite Öğrencileri Arasında Problemli İnternet Kullanım Düzeyi - Hacettepe Üniversitesi XI. Ulusal PDR Öğrenci Kongresi (Ankara)

2018 - Çiftlerin Algıladıkları Ebeveynlik Biçimleri ve Erken Dönem Uyum Bozucu Şemaların Romantik İlişki Bileşenleri ile İlişkisi - Üsküdar Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Bitirme Tezi

2020 - Alkol/madde Bağımlılığı ve Erken Dönem Uyum Bozucu Şemalar Arasındaki İlişki - Üsküdar Üniversitesi, Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Bitirme Projesi